Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Wieczór z artystami

08.01.2008 00:00
Koncert Krystyny Giżowskiej i Zbigniewa Lesienia zakończył obchody 40. rocznicy nadania praw miejskich Kuźni Raciborskiej.

Gości przybyłych w niedzielny wieczór, 30 grudnia, do MOKSiR-u powitała Mariola Trepiszczonek, dyrektor tejże placówki oraz burmistrz Rita Serafin. – Dzisiejszy koncert jest zwieńczeniem tegorocznych uroczystości z okazji 40-lecia nadania praw miejskich Kuźni Raciborskiej. Mam nadzieję, że będzie to prawdziwa uczta duchowa – mówiła pani burmistrz.

Na deskach MOKSiR-u zaprezentowali się Krystyna Giżowska i Zbigniew Lesień. Aktor wrocławskich teatrów, znany również z ról filmowych i seriali np. „Egzamin z życia”, „Prawo miasta” i „Lokatorzy”, zastąpił kolegę po fachu Wiktora Zborowskiego, który nie mógł wystąpić z powodu choroby. – To strasznie trudne, że mam zastąpić tu dziś mojego wysokiego przyjaciela – zażartował Zbigniew Lesień i zaproponował publiczności przeniesienie się wspomnieniami do świąt Bożego Narodzenia z dawnych lat.

Tekst czytany przez aktora przeplatały kolędy i pastorałki w wykonaniu Krystyny Giżowskiej. Piosenkarka, która w tym roku obchodziła jubileusz 36-lecia pracy artystycznej, zaprosiła do wspólnego śpiewania także publiczność. Zebrani mogli usłyszeć tego wieczoru również piosenki, z których najbardziej znana jest Krystyna Giżowska, czyli „Nie było ciebie tyle lat” i „Złote obrączki”. Nie zabrakło też kolędy w języku francuskim, nagranej z chórem drezdeńskim i filharmonią w niemieckiej telewizji. Koncert zakończył utwór „White Christmas” w polskiej wersji. Artyści złożyli też mieszkańcom gminy życzenia noworoczne.

(e.Ż)

  • Numer: 2 (821)
  • Data wydania: 08.01.08