Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Sonda

08.08.2006 00:00
Czy susza wpłynęła na ceny owoców i warzyw?
Barbara Kmiecik
Ceny warzyw i owoców wzrosły znacząco w tym roku. Robienie przetworów nie jest opłacalne, ponieważ wszystko jedno czy się kupi w sklepie już gotowe, czy zrobi samemu z zakupionych wcześniej warzyw czy owoców.
 
Barbara Pytlowany
Tegoroczne ceny warzyw i owoców wzrosły stosunkowo dużo do cen z ubiegłego roku. Większość ludzi twierdzi, że nie opłaca się robienie przetworów, ponieważ można kupić wszystko w sklepie, a ja uważam, że ze swoich zbiorów przetwory są o wiele smaczniejsze no i pewniejsze. Posiadam ogródek, no i jest to o tyle dobre, bo nie muszę kupować już warzyw.
 
Mirela Fabian
Warzywa, które zostały posiane na początku sezonu zostały już zebrane. To co teraz miałoby być posiane i zebrane nie wzejdzie, dlatego ceny dopiero teraz pójdą w górę. Do tego też nie lubię się targować, ponieważ wiem dobrze, że rolnikom i osobom sprzedającym jest bardzo ciężko.
 
Zofia Mika
Najgorsze jest to, że ziemniaki są drogie. W zeszłym roku worek ziemniaków kosztował 25 zł, a w tym podejrzewam, że będzie kosztował ok. 50 zł. Nie robię żadnych przetworów, jedynie ogórki, gdyż sądzę, że jesienią za słoik ogórków zapłacę o wiele więcej niż wydałam na zrobienie tego samej.
 
Małgorzata Kempa
Nie orientuję się za bardzo w cenie tegorocznych warzyw i owoców, gdyż posiadam działkę. Jeśli jednak porównać zbiory z zeszłego roku z tym, to na pewno są one o wiele mniejsze. Pomidory w zeszłym roku o tej porze kosztowały 1 zł a teraz 2,50 do 3 zł na targu.
  • Numer: 32 (747)
  • Data wydania: 08.08.06