Z auta na rower

01.08.2006 00:00
Dobre występy raciborzan.
Miniony miesiąc obfitował w krajowe imprezy.

Na lipcową Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Strykowie kwalifikację miało 2 raciborskich juniorów młodszych Łukasz Piela i Tomasz Strzeduła. Obaj zajęli miejsca w środku (32 i 51) studwudziestoosobowej stawki. Na zawody najwyższej rangi kolarze udali się „prosto z samochodu”, bo klubu nie stać na opłacenie im hotelu.

W połowie lipca raciborzanie wzięli udział w Tyskim Kryterium Fiata. Meta wyścigu była na terenie zakładu. W młodzikach doskonale pojechała dwójka z UKS „7” Szymon Strzeduła (3) i Krzysztof Michna (5). Juniorzy z CK „Ziemia Raciborska” byli: Martina Herzog-12, Kamil Stein-18. Wśród orlików Łukasz Strzeduła zajął wysoką 7 lokatę, ścigając się na 35 rundach. W tej kategorii rywalizowały bardzo silne i liczebne teamy Welturu i Knaufa.

19 lipca odbył się Puchar Polski na torze w Łodzi. Spotkali się najlepsi torowcy w kategorii junior młodszy - 98 zawodników. Tomasz Strzeduła w wyścigu na 500 m był 20, a w sprintach był 18. Trener Roman Michna uważa, że kolarza stać na więcej.
Cztery krążki

Tego samego dnia odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na torze Klimontów w Sosnowcu. Startowali młodzicy z trzech województw: opolskiego, małopolskiego i śląskiego. Reprezentanci UKS „7” zdobyli tam 5 medali, a młodziczka Barbara Węglarz była 9 na dystansie 200 m i 8 na 1000 m. Szymon Strzeduła zdobył tego dnia aż cztery krążki, z czego dwa złote: w wyścigu australijskim oraz na 4 km.