Mistrzowski paszport

18.07.2006 00:00
Artur Noga zdobył złoty medal Mistrzostw Polski i pobił krajowy rekord.
Junior z „Victorii” pojedzie na Mistrzostwa Świata do Chin.

Najlepszy aktualnie lekkoatleta „Victorii” i Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Artur Noga nie zawiódł na Mistrzostwach Polski Juniorów, rozegranych na początku lipca w Słupsku. Podopieczny trenera Karola Szynola w biegu na 110 m ppł wywalczył złoty medal. Mistrzostwo kraju przypieczętował rekordem Polski juniorów rezultatem 13.62.

Artur stoczył bardzo wyrównany bój z Wojciechem Jurkowskim z Poznania – mówi trener Szynol, pełnomocnik zarządu „Victorii” ds. lekkiej atletyki. Na piątym płotku prowadził Wojtek, siódmy pokonali niemal równocześnie, finisz należał już jednak do Artura – relacjonuje szkoleniowiec. Wynik jest kolejnym, lepszym od wymaganego przez PZLA do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów w Pekinie.

W Słupsku startowali też inni zawodnicy „Victorii”. Najbliżej podium była Katarzyna Płonka z Żywca. Uczennica raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zajęła czwarte miejsce w trójskoku wynikiem 12,23 m. W tej samej konkurencji dziewiąta była Katarzyna Bereżańska (11,63). Na piątym miejscu finiszowała w biegu na 800 m Matylda Siedlok (2.10,750).

Na wyróżnienie zasługuje start Daniela Kudli w biegu na 3000 z przeszkodami. Zajął w nim szóstą lokatę z rezultatem 9.18,24, poprawiając swój rekord życiowy o 18 sekund. Zawiódł nieco kandydat do medalu Marcin Nikiel. W bardzo silnej stawce rywali nie wytrzymał napięcia startowego i uplasował się ostatecznie na dziesiątym miejscu w biegu na 800 m (1.53,44).

Noga nie odpoczywa

Po zawodach w Słupsku Artur Noga udał się na zgrupowanie kadry w Gdańsku – Oliwie, gdzie doskonalić będzie swoje umiejętności pod okiem znanego i doświadczonego szkoleniowca płotkarzy Andrzeja Radiuka. Po tym zgrupowaniu kilkudniowy pobyt w Raciborzu i powrót na kolejny obóz, tym razem do Spały, a potem wylot do Chin.

Lekkoatleci nie kończą tymi zawodami sezonu letniego. Przed nimi start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Obecnie trener Karol Szynol przebywa na zgrupowaniu Kadry Śląska w Białogardzie.