Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Teatr w genach

18.07.2006 00:00
Uczennica II LO w Raciborzu znalazła się wśród najlepszych młodych artystów recytatorów z całego kraju.
Magda Tabor, uczennica II LO zajęła czwarte miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej. Konkurs poprzedziły eliminacje powiatowe, rejonowe i wojewódzkie. Przesłuchania odbywały się w kilku kategoriach: recytacja, poezja śpiewana i teatr jednego aktora. Etap ogólnopolski, którym jest finał turnieju teatru jednego aktora, odbywał się od 9 do 11 czerwca w Zgorzelcu. Warto dodać, że brali w nim udział zawodowi aktorzy, którzy ukończyli szkoły aktorskie. Magda przedstawiła tam monodramę na podstawie książki Aglaji Veteranyi „Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze”. Spodobała mi się ta książka, więc postanowiłam popracować trochę nad tekstem. Spektakl wyreżyserowała moja mama, poza tym od krytyków z różnych miast dostawałam cenne rady i tak mogłam go udoskonalać - mówi Magda Tabor.
 
Młoda artystka od pierwszej klasy podstawówki gra w raciborskim teatrze „Agrafka” oraz Teatrze Tańca „TeWaS”. Moja mama jest reżyserką i od dziecka miałam do czynienia z teatrem - wyznaje. Wyróżnienie w OKR to do tej pory jej największy sukces. Wcześniej brała udział w wielu konkursach i przeglądach z teatrem „Agrafka” a w 2003 r. została najlepszą aktorką na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym. W zeszłym roku też uczestniczyłam w OKR, ale doszłam tylko do etapu wojewódzkiego. W tym roku najważniejsze było dla mnie, żeby wystąpić w finale ogólnopolskim. To jest sukces, biorąc pod uwagę poziom i konkurencję konkursu - mówi Magda.
 
(e.Ż)
  • Numer: 29 (744)
  • Data wydania: 18.07.06