Sprintem

27.06.2006 00:00
Prosto do kadry
Siatkówka plażowa. 17.06 w Mysłowicach odbył się Finał MŚ Młodzików w siatkówce plażowej. Para Grzegorz Granda/Sebastian Kostka zajęli dobre 5-6 miejsce wśród 12 najlepszych par województwa. Siatkarze z Raciborza uzyskali zarazem powołanie na obóz kadry śląskiej plażówki, do Węgierskiej Górki. Obaj są uczniami klasy siatkarskiej z Gimnazjum nr 3 i jednocześnie zawodnikami KS AZS „Rafako” Racibórz. Trenerami tej pary są Witold Galiński (plaża) i Bartłomiej Frątczak (młodzicy).

Polski akcent
Kolarstwo. Występujący na co dzień we francuskim klubie VCLA Pomme Maryslia Adam Pierzga z raciborskich Ocic pojechał w czerwcowych Mistrzostwach Polski do lat 23 w Gliwicach. W indywidualnej jeździe na czas (30 km) był 15. Znacznie lepiej poszło mu w rywalizacji ze startu wspólnego, gdzie górzysty dystans 170 km pokonał jako piąty kolarz imprezy.

Śląska plaża
Siatkówka. Po raz pierwszy raciborzanie wystartowali w IV Regionalnych Mistrzoswach Śląska w plażówce. Turniej odbył się 17 czerwca w Knurowie. Udział wzięły 24 pary, trzy z Raciborza Jakub Michalak/Mikołaj Michalak, Michał Szafirski/Dawid Wujas, Aleksander Galiński/Karol Galiński. Do turnieju zgłosiła się duża liczba znanych par. Najwyżej z naszych uplasowali się bracia Galińscy - wygrywając zawody. Szafirski/Wujas zajęli trzecie miejsce, a bracia Michalak 13-16.
  • Numer: 26 (741)
  • Data wydania: 27.06.06