Gratulacje michał!

27.06.2006 00:00
Od 10 do 14 czerwca najzdolniejsi szachiści w województwie rywalizowali w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów.
Raciborskie „Rzemiosło” reprezentowało sześciu zawodników. Największy sukces odniósł Michał Obruśnik (na zdj. z Joanną Kasprzykowską), wygrywając kategorię C13. Oprócz tytułu Mistrza Śląska otrzymał puchar prezydenta Katowic. Wygrywając turniej Michał wywalczył awans do półfinałów Mistrzostw Polski. To świetne półrocze młodego szachisty – niedawno zwyciężył w Czechach zawody o mocnej obsadzie. Joanna Kasprzykowska w kategori D17 zajęła w Katowicach III miejsce i została II wicemistrzynią Śląska. Szóstą lokatę wywalczyli Mateusz i Aleksandra Wieczorkowie w  kat. C11. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasował się Adrian Wesołowski - wszyscy zagrają w półfinałach MP. Dawid Obruśnik ukończył zawody jako 21.