Najlżejszy - najlepszy

27.06.2006 00:00
Ośmioletni Paweł Grzesik, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Glob”, w czerwcu na Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci w Gliwicach, odniósł swój kolejny sukces docierając do finału imprezy.
Przegrał tam z zawodnikiem „Koka” Jastrzębie przez tzw. trzymanie kesa-gatame. Wcześniejsze walki Paweł wygrał na punkty. To już drugi medal Grzesika, po tym jak w kwietniu stanął na podium turnieju w Pawłowicach. Ważący 20 kg zawodnik jest najmłodszy w „Globie”. Następny świetny rezultat „Glob” odnotował także w czerwcu na Pucharze Śląska Dzieci w Pawłowicach. Karolina Wojciechowska zajęła tam trzecie miejsce w wadze do 40 kg.

Sekcja działająca przy SP 1 na Ostrogu, choć ma ledwie dwuletnią historię, może pochwalić się już paroma osiągnięciami swoich wychowanków. Piętnastoosobową grupę trenuje Jan Kowalewski. Zainteresowani judo mogą się zgłosić w szkole – treningi odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 16.30 do 18.00, w małej sali gimnastycznej.