Chorwacja czeka

27.06.2006 00:00
Ewa Bugdoł, triatlonistka z Rud, po udanym starcie w Pucharze Europy na Słowenii weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Chorwacji.
Udział w Pucharze Europy na Słowenii, w którym zajęła 11 miejsce był jej pierwszym startem na dystansie olimpijskim - 1500 m pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Ewa startowała tam z seniorkami - dotychczas była w kategorii młodzieżowej. Młoda triatlonistka niedawno brała też udział w międzynarodowych zawodach w Rybniku, gdzie zjawiła się cała kadra polska a także czołowi zawodnicy z zagranicy. Zajęła tam drugie miejsce w kategorii open i profil oraz I miejsce w kategorii młodzieżowców. Ponadto zawodniczka z Rud, 21 czerwca, brała udział w MP Seniorów w kolarstwie, gdzie zajęła 10 miejsce w jeździe indywidualnej na czas, a w kategorii młodzieżowej była szósta.

Obecnie Ewa przygotowuje się na ME, 9 lipca, w Chorwacji. Po nich czeka ją start na MP. Od wyników, jakie osiągnie w Chorwacji zależeć będzie jej udział w MŚ w Szwajcarii. Aby tak się stało musi się znaleźć w pierwszej 20.

Zawodniczka jest studentką I roku wychowania fizycznego raciborskiej PWSZ. Jej trenerem jest Marcin Kunicki. Jak sama przyznaje, nie jest łatwo pogodzić naukę z treningami i zawodami.