Tworków w przedsionku okręgówki

27.06.2006 00:00
Już po raz trzeci, 8 czerwca, w Tworkowie odbywał się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Gimnazjów o Puchar Dyrektora GZOKSiT.
W zawodach, które rozgrywano na boisku miejscowego LKS wzięły udział cztery drużyny: dwie czeskie - z Haci i Piszcza oraz dwie polskie - Tworków i Krzyżanowice. Wyniki meczów przedstawiają się następująco: Piszcz - Hać 1:3, Krzyżanowice - Tworków 1:4, Piszcz - Tworków 0:4, Krzyżanowice - Hać 0:1, Piszcz - Krzyżanowice 0:4, Tworków - Hać 3:0. W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła drużyna z Tworkowa (9 pkt), która powtórzyła swój sukces sprzed roku. Drugie miejsce zajął zespół z Haci (6 pkt), trzecie - Krzyżanowice (3 pkt), czwarte - Piszcz (0 pkt). Królem strzelców w tym turnieju został Łukasz Wochnik z Krzyżanowic, który zdobył 3 gole. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano reprezentanta czeskiej Haci. Zwycięzcy tegorocznej edycji zawodów otrzymali puchary i nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Z każdym rokiem rywalizacja staje się coraz bardziej zacięta. Jest to wydarzenie bardzo popularne w naszym środowisku szkolnym. Mamy w Tworkowie ligę okręgową, więc jest to taki przedsionek, żeby chłopców w tym kierunku szkolić - mówi Damian Chudecki z ZSO w Tworkowie. Zawody sędziował Piotr Jeziorski. Na zdjęciu zwycięska drużyna z Tworkowa.