Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Centrum informacji już ruszyło

09.05.2006 00:00
W Zespole Szkół w Pietrowicach Wielkich działa Mulitmedialne Centrum Informatyczne. Wkrótce ma powstać kolejne.
To coś innego niż pracownia komputerowa, w której odbywają się lekcje. Uczniowie mogą korzystać z niego na przerwach, w chwilach wolnych od zajęć oraz godzinach popołudniowych. Odbywały się tu kursy cyfrowej obróbki filmów, uczniowie inwestowali wirtualne pieniądze w ogólnopolskim projekcie „Moje finanse – z klasy do kasy”. Tu również powstaje szkolna gazetka.
 
Utworzenie centrum było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach projektu „Internetowe Centra Informacji Mulitmedialnej w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych 2005”.  Jego celem jest „udzielanie wsparcia na rzecz rozwoju sfery zatrudnienia przez promowanie zachowań przyczyniających się do zwiększenia szans zatrudnienia, warunków dla przedsiębiorczości, wyrównywania szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie”. Uczniowie mają do dyspozycji 4 stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne. Dzięki temu zdobywają wiedzę niedostepną w podręcznikach, mają dostęp do różnych programów komputerowych – mówi Mariola Rowińska, dyrektor szkoły.
 
Dzieci korzystają z tego bardzo chętnie. Największy tłok panuje na przerwach. Nie wszyscy mają w domu internet. Tu mogą znaleźć potrzebne przy odrabianiu zadań wiadomości oraz wydrukować sobie jakąś informację – zapewnia Halina Maślanka, opiekunka centrum. 
 
W domu nie mam internetu. Zaglądam tu często. Mogę sobie poczatować – przyznaje Karolina, jedna z uczennic. Już wkrótce w szkole zostanie uruchomione kolejne centrum multimedialne.
 
(Adk)
  • Numer: 19 (734)
  • Data wydania: 09.05.06