W Śniegu i mrozie

07.02.2006 00:00
„Baterex” Nędza - mistrz rundy jesiennej klasy „A” rozegrał 4 lutego, u siebie, pierwszy sparing z czwartoligową „Viktorią” Cisek (woj. opolskie).
Spotkanie już w pierwszych minutach ułożyło się po myśli gospodarzy. Pierwszego gola strzelił Michał Gawron po rzucie rożnym wykonanym przez Jana Deptę. Następną bramkę dla Nędzy zdobył Sylwester Bobrzik po prostopadłym podaniu Szymona Cicheckiego. Kontaktowa bramka dla gości również padła w pierwszej połowie. Po przerwie wynik się nie zmienił. Jak ocenił trener Nędzy Damian Cichecki, gra w ciężkich warunkach ograniczała się do tego, żeby zawodnicy „wybiegali” ten mecz, wytrzymali kondycyjnie, co się udało. Wiadomo już, że zespół opuścił Marcin Bochenek, który został wypożyczony do Tworkowa (liga okręgowa). Nad zmianą klubu zastanawia się też kilku innych zawodników. Jak potwierdził nam Gerard Przybyła plotką jest, że z klubu wycofał się jego sponsor – „Baterex”. W najbliższym czasie Nędzę czekają sparingi z Krzyżanowicami, Syrynią, Tworkowem i Nową Wsią. Wszystkie mecze odbędą się na wyjeździe.

„Start” Pietrowice Wielkie pokonał u siebie juniorów „Unii” Racibórz 4:1 (po bramkach Marcina Filipa, Damiana Sylwestra, Bogusława Miazgi - transfer z Rudnika i testowanego zawodnika z Dzierżysławia). Juniorzy z „emki” zremisowali też z „Maxpolem” Kuźnia Raciborska 2:2. Od 6 do 14 lutego przebywają na obozie w Brennej.