Bez przerwy zwycięża

20.09.2005 00:00
Młodzież „Dębu” Brzeźnica walczyła na uczniowskim czempionacie.
Dziesiąty Ogólnopolski Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych odbył się w dniach od 9 do 11 września w Miliczu. Zawodnicy „Dębu” prawie w każdej kategorii byli na podium. Ryszard Nowak (ZSO Grzegorzowice) w kat. 35 kg zajął drugie miejsce. Sebastian Jezierzański (G1 w Raciborzu) zwyciężył w swojej kat. 38 kg. Pierwsze miejsce zajął też Paweł Drzeżdzon (42 kg, Gimnazjum w Polskiej Cerekwi), który w tym roku nie przegrał jeszcze ani jednej walki. W kat. 47 kg siódmy był Marcin Tumulla (ZSO Grzegorzowice). Jacek Bileński (ZSO Grzegorzowice) w kat. 59 kg zajął trzecią lokatę. Drużynowo chłopcy zajęli 8 miejsce w stawce kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Dziewczęta też zdobyły medale. Aleksandra Iwanowska (43 kg) zajęła drugą lokatę (Gimnazjum SMS). W kat. 44 kg Monika Ołenczyn (SP 2) była 6, a Sabina Ratyńska (SP 1) siódma. Justyna Ratyńska (G1) w kat. 60 kg wywalczyła trzeci „plac”. Sylwia Bańczyk zakończyła rywalizację w tej samej kategorii na szóstej pozycji. Drużynowo dziewczęta z „Dębu” były bezkonkurencyjne. 1 października klub organizuje w Hali OSiR Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorek oraz OTK kobiet i żaków. Tydzień wcześniej wysyła zawodników na Mistrzostwa Regionów Młodzików i Młodziczek do Rudy Śląskiej.