Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Notowania

20.09.2005 00:00
Miejskie Centrum Informacji przy ul. Długiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Środy dla przedsiębiorczych”. Chętni do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej młodzi ludzie z Raciborza będą się mogli spotkać z pracownikami Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta, gdzie ewidencjonuje się firmy, specjalistami z Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz z przedstawicielem Górniczej Agencji Pracy - instytucji która realizuje „Program promocji przedsiębiorczości – powiat Racibórz” w ramach Działania 2.5 ZPORR. Spotkanie odbędzie się 21 września w godzinach od 10.30 do 14.00. „Eurolato. uczniu, studencie – zainwestuj w siebie!!!” – pod takim hasłem, jeszcze we wrześniu, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu realizuje program edukacyjny, dofinansowany przez Narodowy Bank Polski. Ma on na celu aktywizację zawodową młodzieży. 20 i 21 września odbędą się Dni Otwarte ING Banku Śląskiego. Uczestnicy warsztatów wybierając się z wizytą do banku będą mogli zweryfikować nabytą wiedzę i praktyczne umiejętności oraz zaznajomić się z jego pracą i wewnętrznymi strukturami. Po nich zaplanowano warsztaty o profilu ekonomicznym: 26 września pt. „Pomnażanie oszczędności, czyli od czego należy zacząć i gdzie należy się udać”, 27 września pt. „Giełda Papierów Wartościowych” (prowadząca: Kornelia Kucza, dyrektor Punktu Obsługi Klienta w Raciborzu. Internetowy Dom Maklerski S.A). 28 września zaplanowano tzw. STUDY CASE - prezentację firm z udziałem młodzieży, nauczycieli i ekspertów z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta oraz Referatu Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Raciborzu. 29 września odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu artystycznego „Mój bank przyszłości”, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych w Galerii „Gawra” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12. Wszystkie spotkania, za wyjątkiem Dni Otwartych Banku Śląskiego, odbędą się w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, Rynek 12. Dodatkowych informacji na temat projektu udziela Anna Ligacz pod numerem tel. 415 44 49.
  • Numer: 38 (674)
  • Data wydania: 20.09.05