Szóste miejsce w kraju

09.07.2003 00:00
Ekipa młodych piłkarzy z raciborskiego Gimnazjum nr 2 na Ostrogu zajęła szóste miejsce w finałowej edycji turnieju Liga Piłkarska Coca Cola Cup 2003.
Zespół raciborskiego G 2 zagrał w finale rozgrywek w czerwcu, na stadionach Marymontu i Agrykoli Warszawa jako mistrz regionu śląskiego. Ekipa prowadzona przez Jarosława Gasilewskiego i Marka Klobuczka w grupie eliminacyjnej wygrała 3:2 z Kędzierzynem oraz 2:1 z Reszlem, przegrała natomiast 1:6 z Krakowem - ale zapewniła sobie awans do gier finałowych.

Następnego dnia zmagania na płycie stadionu Agrykoli rozpoczęła od porażki 1:3 ze Szczecinem - późniejszym zwycięzcą imprezy. Potem pokonała po dogrywce 5:4 Stalową Wolę. W meczu o 5 miejsce uległa 2:5 ekipie Starogardu Gdańskiego.

Raciborski team zagrał w składzie: Paweł Janusz, Marcin Kalemba, Przemek Kielar, Bartek Nieckarz, Rafał Nowak, Dawid Pawlikowski, Patryk Podstawka, Artur Potaczek, Kamil Szałkowski i Dawid Węgrzyn.

Za udział w turnieju każdy z raciborskich futbolistów otrzymał pamiatkową czapeczkę, piłkę i torbę sportową - a szkoła prócz dyplomu wzbogaciła się dodatkowo o komplet strojów piłkarskich i futbolówki.