Dobry dzień snajperów

09.07.2003 00:00
Nie udał się ekipie LKS Tworków występ w tegorocznej edycji Pucharu Gminy Krzyżanowice - po sensacyjnej porażce z Owsiszczami stracili szanse nawet na trzecie miejsce. W finale zmierzyły się ekipy Krzyżanowic i Chałupek - z konfrontacji zwycięsko wyszła jedenastka ze stolicy gminy. Do turnieju zgłosiło się sześć ekip.
Puchar Gminy 2003 roku wprawdzie skończył się finałową konfrontacją faworytów, ale jedną sporą niespodziankę sprawili piłkarze z Owsiszcz, wygrywając 1:0 z gospodarzami imprezy. Dzięki temu, mimo porażki z Chałupkami w kolejnym starciu, uzyskali prawo gry w meczu o III miejsce. Tworkowianie po remisie z silną ekipą ligi okregowej mogli pokusić się o awans do finału, ale nie wyszedł im mecz przeciwko ekipie klasy C. W grupie II zespół ze stolicy gminy nie miał większych problemów z pokonaniem drużyn Zabełkowa i Bienkowic.

W pierwszym z decydujących starć turnieju bienkowiczanie rozstrzelali się na dobre i już po 10 minutach prowadzili z Owsiszczami czterema bramkami. Po przerwie kontrolowali sytuację i tylko wyjątkowej nieskuteczności ich napastników rywale „zawdzięczają” fakt, że nie doznali pogromu. W drużynie Bienkowic zagrali tego dnia Piotr Lenard, Norbert Utrata, Marian Fulneczek, Robert Libowski, Adam Kroczek, Roman Ćwik, Piotr Ćwik, Artur Gawron, Adam Tatara, Michał Kroczek, Michał Bohonos, Adrian Slany, Marcin Kucza, Paweł Skorupa, Andrzej Żurawiec, Grzegorz Bedrunka, Artur Ćwik.

Sam finał, mimo iż tylko czterdziestominutowy, dostarczył licznym kibicom sporej dawki emocji zakończył się szczęśliwym rozstrzygnięciem dla teamu Krzyżanowic. Głównie za sprawą dwóch zawodników - Romana Bindacza i Krzysztofa Kolorza. Ten pierwszy obronił efektownie karnego, ten drugi kilka minut później uciekł obrońcom i chytrze przelobował gokipera rywali. Po przerwie Chałupki dążyły uparcie do wyrównania, ale żaden ze strzałów nie był na tyle celny, by znaleźć się w bramce. Zwycięski team wystąpił w zestawieniu: Roman Bindacz, Arkadiusz Kuhn, Robert Derleta, Sebastian Górny, Krzysztof Kolorz, Łukasz Fulneczek, Marek Kamczyk, Daniel Koryciak, Daniel Wicha, Piotr Szlezinger, Krzysztof Szweda, Roman Rzeszut, Krzysztof Mika i Miroslaw Struzik. Z kolei ekipa LKS Chałupki, która musiała zadowolić się drugą pozycją, zagrała w składzie Roman Jędrzejczyk, Mariusz Brachman, Marek Rzazonka, Damian Maciuga, Rafał Pokorny, Dawid Fedorów, Tomasz Bolik, Adam Jaworek, Rafał Otawa, Jarosław Skrobacz, Michał Jambor i Damian Sypień. Najlepszym ekipom zawodów puchary i nagrody wręczyli wójt Leonard Fulneczek, przewodniczący Rady Gminy Adam Krzykała oraz przewodniczący Gminnej Rady LKS Ludwik Fichna.
Wyniki:
Gr. I:
Krzyżanowice - Tworków 1:1, Tworków - Owsiszcze 0:1, Owsiszcze - Krzyżanowice 3:0.
Tabela:
1. LKS Krzyżanowice 4 4:1
2. LKS Owsiszcze 3 1:3
3. LKS Tworków 1 1:2
Gr. II:
Chałupki - Zabełków 5:1, Bienkowice - Zabełków 3:0, Chałupki - Bienkowice 2:0.
Tabela:
1. LKS Chałupki 6 7:1
2. LKS Bienkowice 3 3:2
3. Granica Zabełków 0 1:8
Mecz o III miejsce:
LKS Bienkowice - LKS Owsiszcze 5:0 (br. 2 P. Żurawiec, M. Kroczek, P. Ćwik, A. Tatara)