Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Dla Ciebie mamo

28.05.2003 00:00
Tradycyjnie już z okazji Dnia Matki młodzież szkolna co roku przygotowuje dla swoich mam uroczyste spotkania, podczas których dedykuje im swoje występy artystyczne.
Aby tradycji stało się zadość, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich, w środę, 21 maja, przygotowali spektakl pt. „My kochamy nasze Mamy”. W przedstawieniu wystąpili młodzi aktorzy z klas nauczania początkowego, których przygotowała Halina Kurzeja. Poezja oraz krótkie scenki sytuacyjne w subtelny i humorystyczny sposób pokazywały miłość, troskę i poświęcenie naszych mam - wspominają organizatorzy.

Uwieńczeniem części poetyckiej była inscenizacja bajki „Śpiąca Królewna”, do której rekwizyty oraz bajkową dekorację wykonały Aldona Piszczan i Gabriela Wyrobek. Specjalnie dla swoich mam dzieci samodzielnie wykonały kolorowe świeczniki z masy solnej. Były one dla nich dużym zaskoczeniem i miłą niespodzianką - mówi Tomasz Hetman, nauczyciel informatyki. Impreza zakończyła się poczęstunkiem, będącym okazją do zacieśnienia więzi między nauczycielami i rodzicami. Zaproszeni goście mogli podziwiać prace wychowanków świetlicy, które stanowią nieodłączny element dekoracji świetlicy i szkoły.

E.Wa
  • Numer: 22 (581)
  • Data wydania: 28.05.03