Niedziela, 2 czerwca 2024

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble za nami. Kto okazał się najlepszy? [ZDJĘCIA]

21.08.2022 19:55 | 0 komentarzy | d

Przez dwa dni, w sobotę 20 i niedzielę 21 sierpnia w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbywały się XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble. Dla każdego uczestnika przewidziano nagrody, więc nikt biorący udział w rywalizacji nie wyszedł z zamku z pustymi rękami.

W Mistrzostwach uczestniczyło 49 zawodników i zawodniczek (fot. Zamek Piastowski w Raciborzu)

Zwycięzcą okazał się Łukasz Bobowski ze Suchedniowa (woj. świętokrzyskie), na drugim miejscu uplasował się Karol Wyrębkiewicz z Krakowa (woj. małopolskie), a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kałuża z Sosnowca (woj. śląskie).

Raciborzanie także wzięli udział w Mistrzostwach. Najlepszy okazał się Marcin Kurowski, który w ogólnej klasyfikacji został sklasyfikowany na 23 miejscu, 29 miejsce zajęła Bożena Guział, na 33 miejscu uplasowała się Teresa Zalewska, 46 miejsce przypadło Agnieszce Antos, a na 47 miejscu uplasował się Piotr Kozak.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda i Prezydent Miasta Racibórz - Dariusz Polowy.

Źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu, oprac. (d)