Poniedziałek, 3 czerwca 2024

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Łamator i Octagon na zawodach w Mysłowicach

07.12.2017 10:20 | 0 komentarzy | kozz

W Mysłowicach odbyło się kilka turniejów sportowych zorganizowanych przez Śląski Związek Ju Jitsu.

Były to Puchar Polski, Puchar Śląska, Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu Sportowym oraz Liga Kickboxingu. Impreza przyciągnęła około 570 zawodników z 66 klubów z całego kraju. Raciborski klub brazylijskiego jiu jitsu Łamator reprezentowali Filip Beska oraz Ignacy Kosmala. Filip Beska startował w Pucharze Polski Juniorów Młodszych U-15 w konkurencji Ne Waza - na zasadach Brazylijskiego Jiu Jitsu, zdobywając złoty medal w kategorii -45 kg. Tym samym wywalczył sobie członkostwo w Kadrze Polski na rok 2018. Ignacy Kosmala walczył na ogólnopolskiej lidze dzieci i młodzieży w ju jitsu sportowym zdobywając srebrny medal w kategorii -38 kg. w konkurencji Ne Waza (BJJ), oraz srebrny medal w kategorii -38 kg Fighting bez I fazy - zasady zbliżone do judo.

Nie mogło na nim zabraknąć zawodników Octagon Team Junior z Wodzisławia Śląskiego, którzy po raz kolejny spisali się na medal. Paulina Śnieg zdominowała kategorię - 57 kg (ne waza) i po czterech walkach zakończonych przed czasem (poddania przeciwniczek) zdobyła złoty medal, tym samym umacniając swoją pozycję w kadrze Polski. Warto nadmienić, iż wkrótce Paulina wyrusza do Poronina na 4-dniowy obóz kadry Polski U-15 i U-18.

- To naprawdę spory sukces Pauliny, pokazała że praca i zaangażowanie mogą przynieść takie efekty. Została zauważona przez trenera kadry narodowej i wkrótce zobaczymy ją bijącą się na międzynarodowych matach, miejmy nadzieję z dobrym skutkiem - dodaje trener Octagon team junior Grzegorz Mandzyn.

Na towarzyszącym turnieju Liga dzieci i młodzieży Mateusz Piofczyk zdobył dwa medale w kategorii No Gi (walka bez kimon) złoto oraz w kategorii w Gi medal brązowy.