Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

RSS

Na wstępie: Byle do poniedziałku

16.04.2024 00:00 red

Szymon Kamczyk Redaktor Naczelny Nowin Wodzisławskich.

W poniedziałek będzie już po emocjach. Już będzie wiadomo, kto zwyciężył w wyborach na wójta Marklowic oraz prezydenta Wodzisławia Śląskiego. Ale jeszcze nie rozpocznie się nowa kadencja. Ta stara trwa do 30 kwietnia. Dopiero po tym czasie będziemy obserwować posiedzenia nowych rad gmin, gabinety w urzędach zajmą nowi lub starzy włodarze, a przed samorządowcami otworzy się szansa, którą na 5 lat dali im wyborcy.

W Wodzisławiu Śląskim, aby wyborcy mogli podjąć świadomy wybór przy urnach wyborczych, zdecydowaliśmy się na organizację debaty wyborczej wspólnie z Wodzisławskim Centrum Kultury oraz przy wsparciu Arkadiusza Biernata, reprezentującego Gazetą Wyborczą. Będzie to debata w pełni obiektywna. Wierzę, że dzięki odpowiednim odpowiedziom kandydatów będzie też merytoryczna i kulturalna. Zachęcam państwa do przysyłania do nas propozycji pytań Czytelników, z których wybierzemy najciekawsze – takie, które można zadać obu kandydatom, aby zaprezentowali swoją wizję na daną dziedzinę życia miasta. Zapraszam na debatę do Wodzisławskiego Centrum Kultury, a także do portalu Nowiny.pl, gdzie będziemy transmitować na żywo przebieg wydarzenia.

Niezależnie od wyniku wyborów ja osobiście czekam już na poniedziałek. Wiem, że nie jestem sam, bo wiele osób jest już zmęczonych kampanią wyborczą. Kandydatom życzę jak najlepiej, będę z niecierpliwością czekać na wyniki!

  • Numer: 16 (1221)
  • Data wydania: 16.04.24
Czytaj e-gazetę