Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

RSS

Rafał Jabłoński pokieruje Łaźnią Moszczenica

18.04.2023 00:00 sub

MSZANA, JASTRZĘBIE Wiadomo już, kto przejmie stanowisko dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju. Będzie to dotychczasowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie – Rafał Jabłoński. Zaczyna pracę 19 kwietnia, umowa z nim będzie zawarta na 7 lat.

Rafał Jabłoński jest mieszkańcem Jastrzębia-Zdroju. To absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Opolskim. Były dziennikarz, Przez osiem lat był redaktorem naczelnym „Nowin Wodzisławskich”, pracował także dla portalu Nowiny.pl. Od 2012 roku pełnił funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie. Jest autorem wielu projektów kulturalnych i sportowych realizowanych przy wsparciu m.in. funduszy europejskich i ministerialnych. Ma za sobą organizację imprez o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Ma 46 lat, żonę i dwoje dzieci.

O zakończeniu pracy Rafała Jabłońskiego w GOKiR Mszana poinformował Urząd Gminy Mszana. Przypomnijmy, że w 2022 roku Rafał Jabłoński został powołany na kolejną kadencję dyrektora GOKiR Mszana. Miała trwać 7 lat od 1 września 2022, jednak w związku ze zmianami personalnymi w Łaźni Moszczenica dotychczasowy dyrektor GOKiR otrzymał propozycję objęcia stanowiska po Izabeli Greli.

Jak poinformował nas Rafał Jabłoński, rozstaje się z Mszaną w dobrych stosunkach i sprawa nie ma drugiego dna. Decyzja o zmianie pracy podyktowana jest przez potrzebę dalszego rozwoju zawodowego. Rafał Jabłoński od 2015 roku jest również rzecznikiem prasowym Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju. Nadal będzie pełnić tę funkcję. Przypomnijmy, że Izabela Grela na stanowisku dyrektora Łaźni Moszczenica pozostanie do 18 kwietnia.

– Oczywiście to nie była łatwa decyzja. Odejście z miejsca, gdzie miałem stworzone komfortowe warunki pracy, całą rzeszę wspaniałych ludzi wokół siebie i wielu przyjaciół, jest bardzo trudne. Zdecydowałem się jednak skorzystać z propozycji pani Prezydent Anny Hetman i podjąć pracę w Jastrzębiu-Zdroju na stanowisku dyrektora Instytutu – mówi Rafał Jabłoński.

Wieloletni dyrektor GOKiR Mszana nie bez żalu opuści Mszanę, ale otwartość i poczucie, że należy podejmować nowe wyzwania, przeważyły w podjęciu decyzji. – Z całego serca dziękuje wójtowi Mirosławowi Szymankowi, który na przestrzeni tych 10 lat stworzył mi komfortowe warunki pracy, zawsze mogłem liczyć na jego wsparcie, a w trudnych dla mnie chwilach, wraz z mieszkańcami Mszany, stanął za mną murem. To są doświadczenia, których nie sposób zapomnieć. Dziękuję najbliższym współpracownikom Pana Wójta, pracownikom GOKiR Mszana, zarówno tym obecnym, jak i osobom pracującym ze mną wcześniej. Dziękuję dyrektorom jednostek gminnych, organizacjom społecznym działającym w gminie Mszana oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przez lata tworzyli i propagowali kulturę wraz z GOKiR Mszana. Jestem pewien, że w dalszym ciągu będą to robić – mówi R. Jabłoński.

– Doświadczenie, które posiada Rafał Jabłoński pozwoli na dalszy rozwój Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica. Jego droga zawodowa skupiała się na działaniu w dziedzinie kultury. Na tym stanowisku zajmie się głównie dziedzictwem kulturowym i promocją turystyczną. Może organizować wydarzenia kulturalne, wpisujące się w wyżej wymienioną tematykę. Wierzę, że dyrektor będzie godnie reprezentować tę instytucję i prowadzić działania tak, by były one uzupełnieniem i rozszerzeniem dotychczasowej oferty kulturalnej – zapowiada Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

(ska)

  • Numer: 16 (1169)
  • Data wydania: 18.04.23
Czytaj e-gazetę