środa, 12 czerwca 2024

imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

Dziewczyny z SWD Wodzisław Śląski przegrały w 15 kolejce rozgrywek 1. ligi

21.03.2023 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA W 15 kolejce rozgrywek 1. ligi kobiet SWD Wodzisław Śląski przegrało na stadionie Aleja ze Środą Wielkopolską 0:1.

Rozgrywka między drużynami SWD a Polonią Środa Wielkopolska była pełna niepewności i błędnych decyzji ze strony wodzisławianek. Świetnie zorganizowana defensywa drużyny ze Środy Wielkopolskiej z łatwością odpierała ataki SWD i nie pozwalała na stworzenie żadnej akcji ofensywnej. Pomimo tego, do przerwy wynik był bezbramkowy, a bramkarka Polonii Środa Wielkopolska wykazała się dwoma świetnymi interwencjami po strzałach Gulec oraz Jendrzejczyk.

W drugiej połowie SWD starało się atakować coraz bardziej, ale defensywa Polonii utrzymywała je pod kontrolą. Po błędzie w obronie SWD, Polonia wykonała rzut różny, z którego padł gol autorstwa Aleksandry Szukalskiej, który okazał się na wagę zwycięstwa. Gospodynie nie były w stanie zagrozić dobrze zorganizowanej drużynie ze Środy Wielkopolskiej w dalszej części meczu, co poskutkowało porażką.

Warto jednak zwrócić uwagę na debiutującą w pierwszym składzie Emilię Witkowicz, która była najjaśniejszą postacią SWD, oraz na debiut nowego szkoleniowca SWD, Remigiusza Dana. Następny mecz SWD zagra z ekstraligowym Śląskiem Wrocław w 1/8 finału Pucharu Polski, który odbędzie się w środę 22 marca o godzinie 15:00 w Wodzisławiu Śląskim.