Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

SWD Wodzisław Śl. zwycięża na inaugurację sezonu

28.02.2023 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA Na inaugurację wiosennego sezonu pierwszej ligi kobiecej SWD pokonało u siebie UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 3:2. Mecz rozgrywał się w bardzo fatalnej aurze.

Początek meczu był dość wyrównany, ale obie drużyny starały się zdobyć przewagę. Jednak to SWD Wodzisław jako pierwszy zdołał otworzyć wynik meczu, po bramce zdobytej w 35 minucie. SWD Wodzisław szybko jednak odzyskał prowadzenie, po kolejnej bramce. Jednak jeszcze przed przerwą UKS zdołał strzelić bramkę kontaktową i do przerwy wynik spotkania był na korzyść SWD Wodzisław wygrywając 2:1.

Druga połowa meczu była równie wyrównana, jak pierwsza, obie drużyny walczyły o każdą piłkę jednak zespół z Wodzisławia, wyszedł na prowadzenie, strzelając bramkę z rzutu wolnego i mieliśmy na tablicy wynik 3:1.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla SWD Wodzisław. Obie drużyny zagrały bardzo dobry mecz i trzeba przyznać, że zwycięstwo dla SWD Wodzisław było zasłużone. Gratulacje dla obu drużyn za wspaniałą grę w tak ciężkich warunkach, jakie panowały dzisiaj w Wodzisławiu Śl.