Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Rogowski odpust połączył cztery sołectwa

05.07.2022 00:00 red.

ROGÓW W niedzielę 26 lipca odbyły się uroczystości odpustowe w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie.

Na początku uroczystej sumy odpustowej zebranych powitał ksiądz proboszcz Bernard Rak. Liturgii przewodniczył ks. Rafał Borkowy z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. W wygłoszonym kazaniu ks. Borkowy odniósł się do słów modlitwy „Jezu uczyń serca nasze według serca Twego”. Wskazywał na modlitwę i codzienny wysiłek, który jest obecny u każdego ucznia Jezusa. Mówił też o powołaniu, do którego jest wezwany każdy chrześcijanin. – Dzisiejsza Ewangelia pokazuje nam, że czasami różne sytuacje mogą powodować, że nasz zapał i pragnienie kroczenia za Jezusem gdzieś zostają osłabione – mówił kaznodzieja.

Wskazując na trudności, które mogą się pojawić, posłużył się przykładami z Pisma Świętego, opisującymi wydarzenia powołania różnych osób do kroczenia za Chrystusem. – Mogę zachwycić się Jezusem, mogę wyznawać mu wiarę, mogę mówić pójdę gdziekolwiek mnie poślesz i będę robił co mi karzesz. Ale kiedy opadną emocje wielu rezygnuje- dodał ks. Borkowy. Po mszy odbyła się procesja dookoła kościoła. Do parafii w Rogowie należą 4 sołectwa: Rogów, Odra, Bluszczów i Bełsznica.

(FK)

  • Numer: 27 (1128)
  • Data wydania: 05.07.22
Czytaj e-gazetę