Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Karina Powała nową radną

25.01.2022 00:00 sub

PSZÓW Niedzielne wybory uzupełniające do rady miasta Pszów wygrała Karina Powała, zdobywając 57 głosów. Jej kontrkandydat Grzegorz Fryc zdobył 41 głosów. Nowa radna zostanie zaprzysiężona podczas najbliższej sesji w środę 26 stycznia.

– Czas kampanii wyborczej był dla mnie niesamowitym okresem. Wiele się nauczyłam, poznałam fantastycznych ludzi oraz przeprowadziłam wiele rozmów. Dziękuję całemu Komitetowi Wyborczemu, mojej rodzinie za wsparcie i wyrozumiałość, ale przede wszystkim Wam drodzy wyborcy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali swój głos na mnie, ale również wszystkim tym, którzy wzięli udział w wyborach. Dziękuję mojemu kontrkandydatowi Panu Grzegorzowi, bo wiem że oboje chcemy jak najlepiej dla naszego miasta – napisała już po uzyskaniu wyniku wyborczego Karina Powała.

Doświadczenie samorządowe

Przypomnijmy, że Karina Powała jest absolwentką Wydziałów: Nauk Społecznych, Etnologii oraz Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach. Ukończyła również Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Bielsku – Białej. Od kilkunastu lat pracuje w samorządzie. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła w pszowskim magistracie, później pracowała w raciborskim Urzędzie Miasta, gdzie pełniła między innymi funkcję rzecznika prasowego. Obecnie prowadzi wodzisławskie Centrum Aktywności Społecznej, należące do Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim. – W pracy zawodowej jak również we wszystkich projektach oraz wydarzeniach, które miałam przyjemność organizować zawsze cechowało mnie ogromne zaangażowanie i pasja – podkreśla.

Sprecyzowane cele

– Jestem osobą stanowczą, rzetelną i skuteczną. Będę popierała ponad podziałami każdą inicjatywę, która ma na celu rozwój naszego miasta. Bez względu na wszystko stanowczo będę sprzeciwiała się wszelkim planom i decyzjom niezgodnym z interesami miasta , co ważniejsze jego mieszkańców – zapowiadała przed wyborami Karina Powała, przedstawiając także swoje cele wyborcze, takie jak m.in. poprawa bezpieczeństwa ruchu na ulicy M. Konopnickiej oraz K. Kruczkowskiego; pomoc i wsparcie mieszkańców w tworzeniu Inicjatywy Lokalnej; realne wsparcie pszowskich organizacji pozarządowych oraz dążenie do stworzenia inicjatywy zachęcającej przedsiębiorców do inwestowania w miasto. – Obiecuję, że funkcję radnej będę pełniła z nastawieniem na dialog z każdym mieszkańcem. Wierzę, że w ten sposób można sprawnie działać dla dobra miasta i nas wszystkich – podsumowuje nowa radna.

Szymon Kamczyk

  • Numer: 4 (1105)
  • Data wydania: 25.01.22
Czytaj e-gazetę