Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Prezydent chce debatować o budownictwie mieszkaniowym w mieście

19.10.2021 00:00 red.

W czwartek 28 października w Wodzisławskim Centrum Kultury z inicjatywy Mieczysława Kiecy, Prezydenta Wodzisławia, odbędzie się debata o rozwoju miasta w obszarze budownictwa mieszkaniowego.

WODZISŁAW ŚL. Debata jest pokłosiem awantury, do której doszło po tym jak miasto chciało budować przy ul. Batorego mieszkania komunalne. Pomysł oprotestowali mieszkańcy istniejącego w okolicy planowanej inwestycji osiedla domków szeregowych. Nie zgadzają się na wycinkę 1 ha samosiejek pod budowę mieszkań komunalnych. Las samosiejek sąsiaduje z istniejącym osiedlem Batorego Prezydent Kieca z pomysłu się więc na razie wycofał.

– Bardzo mocno zależy mi na rozwoju naszego pięknego miasta. Na jego rozbudowie, upiększaniu, budowaniu lepszej przyszłości. Ale nie mniej, podkreślę – nie mniej, zależy mi na Waszym spokoju i komforcie oraz jakości życia w mieście. Dlatego też widząc, jak wiele negatywnych emocji przynosi nam temat rozwoju osiedla Batory, po wielu rozmowach, szerokim oglądzie sytuacji, podjąłem decyzję o zaproszeniu Was wszystkich do rozmowy na temat rozwoju miasta w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Wierzę, że znów razem znajdziemy najlepszą dla nas i naszej wspólnoty ścieżkę – w ten sposób do mieszkańców zwrócił się prezydent Mieczysław Kieca.

Do udziału w debacie zostali zaproszeni eksperci oraz przedstawiciele rynku mieszkaniowego w Wodzisławiu Śląskim, m.in. urbanista, architekt przestrzeni miejskiej, prezesi spółdzielni mieszkaniowych oraz deweloperzy.

Debata rozpocznie się o godz. 17.30. Liczba miejsc ze względów sanitarnych jest ograniczona, chęć udziału należy zgłosić telefonicznie pod numer 32 45 90 478. Na facebookowej stronie miasta pojawi się transmisja spotkania z mieszkańcami.

(art)

  • Numer: 42 (1091)
  • Data wydania: 19.10.21
Czytaj e-gazetę