Jednostronne pucharowe derby

24.11.2020 00:00 sub

W meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik Odra Wodzisław zdemolowała 8:2 Odrę Centrum Wodzisław.

Wynik meczu w 19. minucie, otworzyła drużyna Odry Wodzisław, kiedy Arkadiusz Lalko wyskoczył w górę oraz uderzył celnie głową. Drugie trafienie dołożył kilka chwil później Adrian Tabala, wykorzystując dośrodkowanie Patryka Dudzińskiego. W 34. minucie Odra Centrum zdobyła kontaktowego gola, po kontrze sfinalizowanej przez Kewina Mokrego. Na to trafienie odpowiedział jednak Niko Abuladze, dzięki czemu na przerwę Odra Wodzisław schodziła z dwubramkowym prowadzeniem.

Po przerwie piłkarze wcale nie zwalniali tempa. Damian Tarka zaledwie trzy minuty od wznowienia gry podwyższył na 4:1, dobijając uderzenie Dudzińskiego, a chwilę później dołożył kolejne trafienie. W 61. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Adrian Tabala, a kolejną asystę w tym meczu zanotował Dudziński.

W 69. minucie sędzia uznał, że Lalko sfaulował w polu karnym Mokrego i podyktował „jedenastkę” dla drużyny Odry Centrum. Pewnie sfinalizował ją Robert Tkocz. To tylko podrażniło rywali, bo ci już 74. minucie odpowiedzieli kolejnym golem – Artur Gać dośrodkował z rzutu wolnego, piłka trafiła do Krzysztofa Krzyżoka, który głową podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Wynik meczu ustalił zaś ten, który do tej pory najczęściej asystował kolegom, czyli Dudziński. Uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.(art)

• Numer: 47 (1044)
  • Data wydania: 24.11.20