Sukcesy młodych pływaków z Gorzyc

24.11.2020 00:00 sub

W październiku i listopadzie, po długiej przerwie związanej z pandemią i odwoływanymi przez nią zawodami, zawodnicy Aligatora Gorzyce brali udział w sportowych turniejach różnego szczebla: od powiatowych począwszy na Mistrzostwach Śląska zakończywszy.

Z turniejów Aligatory przywiozły w sumie aż 17 medali. Mistrzostwa Śląska to osiągnięcia należących do tzw. Kadry Śląska: Viktorii Mlaś (2 złote medale, 1 srebrny) i Jakuba Krupy (1 srebrny medal, 2 brązowe). W zawodach tych na podium stanął również Jakub Buchcik (1 brązowy medal). Ponadto Viktoria została uznana za najlepszą pływaczkę na Śląsku w ogólnej klasyfikacji dziewcząt 13-letnich.

Na zawodach zorganizowanych z Okazji Święta Niepodległości 2020 w Radlinie Aligatory równie licznie stawały na podium: Viktoria Mlaś zdobyła 2 złote medale, Emilia Daszkiewicz – 1 złoty medal, Jakub Krupa – 1 złoty i 1 srebrny medal, Magdalena Daszkiewicz – 2 srebrne medale , Szymon Dzierżęga – 1 srebrny medal, Szymon Bulowski – 1 brązowy medal, Oliwier Wądołowski – 1 brązowy medal.

Aktualnie wszyscy zawodnicy Aligatora przygotowują się do Mistrzostw Polski.(art)

• Numer: 47 (1044)
  • Data wydania: 24.11.20