W maju „odmrożą” sport
Już wcześniej informowano, że 29 maja do gry ma wrócić piłkarska PKO BP Ekstraklasa, a 12 czerwca z kolei zielone światło na rozpoczęcie rozgrywek ma żużlowa PGE Ekstrliga. Oczywiście przy zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa – i bez udziału publiczności. W minioną sobotę premier Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że 4 maja udostępnione zostaną obiekty z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym.
Od 4 maja maksymalnie do 6 osób będzie mogło przebywać na stadionach sportowych (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne), boiskach szkolnych i wielofunkcyjnych (w tym Orlikach), na obiektach infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa, polach golfowych, stadninach koni oraz otwartych obiektach, takich jak: strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe.
Maksymalnie do 2 osób będzie mogło przebywać na infrastrukturze zewnętrznej do uprawiania sportów wodnych: w kajaku, łódce, rowerze wodnym.
Maksymalnie 4 osoby będą zaś przypadały na jeden kort tenisowy otwarty i półotwarty.
W przypadku korzystania z infrastruktury o charakterze otwartym będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa: zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), ograniczona liczba osób, weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt), brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt, korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.
W kolejnych etapach, których terminy nie zostały jeszcze podane, bo uzależnione jest to od przebiegu epidemii, planowane jest wprowadzenie zajęć sportowych w salach i halach szkolnych dla maksymalnie sześcioosobowych grup, wprowadzenie treningów grupowych w sportach zawodowych i otwarcie kolejnych ośrodków sportowych dla olimpijczyków i zawodowców.
W ostatnim etapie planuje się udostępnienie infrastruktury o charakterze zamkniętym związanych ze sportem, rozrywkową i rekreacją a więc klubów: fitness, tanecznych, tenisa stołowego, squasha, badmintona, basenów, siłowni, kręgielni, parków trampolin, skateparków, ścianek wspinaczkowych i inne. Po wprowadzeniu tego etapu możliwe będzie również organizowanie imprez sportowych na otwartej przestrzeni do 50 osób, bez udziału publiczności.(red.)
Najnowsze komentarze