Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Ewa i Adam Gawędowie otworzyli wspólne biuro. „Rodzinnej atmosfery tu nie zabraknie”

24.03.2020 00:00 sub

Były gratulacje, przecięcie symbolicznej biało-czerwonej wstęgi oraz toast. W Wodzisławiu Śl. otwarto biuro poselsko-senatorskiego parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

WODZISŁAW ŚL. Małżeństwo parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister Adam Gawęda i senator Ewa Maria Gawęda 6 marca - a więc jeszcze przed ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego - uroczyście otworzyli wspólne biuro. Mieści się ono przy ul. świętego Jana 16 (w biurowcu „Odra Office”) w Wodzisławiu Śl.

– Drzwi naszego biura będą zawsze otwarte dla ludzi, którzy będą potrzebować naszej pomocy - wspólnie zapowiedzieli parlamentarzyści. Wiceminister zauważył, że duet, który tworzy z małżonką Ewą, będzie w znaczący sposób oddziaływał na tutejszym terenie. - Śląsk stoi przed poważnym zadaniem transformacji surowcowo-energetycznej. Będę mógł się tej tematyce całkowicie poświęcić, bo wiem, że moja małżonka będzie działać tutaj w regionie - mówił Adam Gawęda. Z kolei pani senator zauważyła, że biuro nie będzie przeznaczone tylko do zgłaszania problemów i uwag przez mieszkańców, ale również będzie miejscem, gdzie będzie można się podzielić własnymi pomysłami i spostrzeżeniami.

Na inaugurację otwarcia biura przybyli przyjaciele, sympatycy i działacze Prawa i Sprawiedliwości. Wśród gości pojawili się m.in. wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, który reprezentował wicepremiera Jacka Sasina, europoseł Izabela Kloc oraz posłowie: Barbara Dziuk, Waldemar Andzel i Ewa Malik. Obecny był również przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach Stanisław Prusek oraz prezes Wyższego Urzędu Górniczego Adam Mirek. Również okoliczni samorządowcy wzięli udział w wydarzeniu.

W stronę Ewy i Adama Gawędów goście kierowali przede wszystkim życzenia i gratulacje. - Życzę wam samych sukcesów - mówiła europoseł Izabela Kloc. Głos zabrał również Piotr Duda. - Cieszę się, że mogę być tutaj z wami. Życzę wam, aby osoby, które będą przychodzić do tego biura, czuły się jak u siebie, aby problemy, z którymi będą przychodzić, były rozwiązywane. Niech będzie w tym miejscu prowadzony rzetelny, prawdziwy dialog społeczny - mówił. - Jestem pewien, że rodzinnej atmosfery na pewno tutaj nie zabraknie - dodał przewodniczący Solidarności.

Biuro zostało również poświęcone przez prałata ks. Bogusława Płonkę. - Boże błogosławieństwo jest bardzo ważną wartością, bo jak doskonale wiemy, bez Boga ani do proga - mówił kapłan życząc, by w biurze parlamentarzystów ludzie potrzebujący pomocy, zawsze ją otrzymali.(juk)

  • Numer: 12 (1009)
  • Data wydania: 24.03.20
Czytaj e-gazetę