Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Drugie miejsce Kacpra Wierzby

26.11.2019 00:00 PRA

W Bydgoszczy rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów oraz zawody Pucharu Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn. Duży sukces odniósł zawodnik Klubu Gimnastycznego Radlin, szesnastoletni Kacper Wierzba. Zajął w zawodach Pucharu Polski w wieloboju juniorów do lat osiemnastu 2. miejsce.

Sukces zawodnika Radlińskiego Klubu Gimnastycznego przyczynił się do powołania młodego i utalentowanego gimnastyka do kadry narodowej juniorów. Pod koniec listopada Kacper Wierzba będzie reprezentował Polskę na prestiżowym, odbywającym się cyklicznie, międzynarodowym turnieju juniorów i juniorek w gimnastyce sportowej „Olympic Hopes’ Cup – OHC Liberec 2019”, na którym rywalizować będą młodzi i utalentowani gimnastycy z całego świata. „Puchar Olimpijskich Nadziei” odbędzie się w dniach 28-30 listopada w czeskim Libercu.

Dodajmy, że drużyna juniorów młodszych Klubu Gimnastycznego Radlin w klasie II do lat czternastu, która w składzie Miłosz Łucki, Maks Kolorz, Dominik Myszi, Gracjan Rus oraz Szymon Kostelnik na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy sklasyfikowana została na piątym miejscu.

• Numer: 48 (992)
  • Data wydania: 26.11.19