Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Rydułtowy pełne talentów

15.10.2019 00:00 red.

Tańczą, śpiewają, grają – na scenie Rydułtowskiego Centrum Kultury zaroiło się od młodych talentów. Odbył się finał konkursu twórczości dzieci i młodzieży pod nazwą „Rydułtowski Mam Talent 2019”.

RYDUŁTOWY 6 października odbył się wielki finał konkursu „Rydułtowskie Talenty 2019”. – W Rydułtowach mamy bardzo utalentowaną młodzież, czego dowodem był udział aż 105 uczestników eliminacji konkursowych – mówi Marek Wystyrk ze stowarzyszenia Moje Miasto.

Galę poprowadzili Hania Lasota i Tomek Kolbusz – finaliści telewizyjnego programu „The Voice Kids”.

Warto przypomnieć, że była to już druga edycja konkursu „Rydułtowskie Talenty”. Na pomysł organizacji wydarzenia wpadły Ewa Kolbusz i Justyna Cieślik. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Moje Miasto i Szkoła Wokalna JC Music.

Oto lista finalistów i zdobywców głównych nagród. Najpierw utalentowani tancerze. W I kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymały Nadia Gruszka, Wiktoria Malinowska i Weronika Banaś, a 1. miejsce zdobyły Natalia Kalwajtys i Aleksander Szczepaniak. W II kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymał zespół taneczny „Atomówki”, 2. miejsce zajęły Zofia Kin i Justyna Magnowska, a 1. miejsce Julia Borsukiewicz. W III kategorii wiekowej 1. miejsce wywalczyły Wiktoria Jastrzębska i Sentia Malina.

Teraz utalentowani wokaliści. W I kategorii wiekowej 2. miejsce zdobyli Natalia Masny i Karol Cieślik, a 1. miejsce Justyna Śmieja. W II kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymała Oliwia Mandrysz, 3. miejsce Ewa Tężycka ex aequo Kinga Woźnica, 2. miejsce Emilia Chlebowska ex aequo Hanna Ryfczak, a 1. miejsce Aleksandra Pawłowicz. W III kategorii wiekowej 1. miejsce zdobyły siostry Ryś.

Kolejną grupę stanowili instrumentaliści i zespoły wokalno–instrumentalne. W I kategorii wiekowej wyróżnienie powędrowało do trio instrumentalnego w składzie Karolina Więcek, Natasza Klimanek i Natalia Gardawska. W III kategorii wiekowej 2. miejsce otrzymał zespół Problem, a 1. miejsce zespół Cord.

Grand prix konkursu otrzymała Maja Trybała.

(mak)

  • Numer: 42 (986)
  • Data wydania: 15.10.19
Czytaj e-gazetę