imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Odra odpadła po karnym w doliczonym czasie

30.04.2019 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Puchar Polski

Odra Wodzisław przegrała u siebie z Pniówkiem Pawłowice 1:2 w meczu I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Decydujący o awansie gol padł w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Na początku spotkania to III-ligowy Pniówek miał więcej sytuacji i był bliżej zdobycia gola - w 20. minucie gospodarzy uratowała poprzeczka. Dopiero pod koniec pierwszej części Odra kilka razy zagroziła bramce rywali, ale z reguły były to strzały niecelne.

Wodzisławianie lepiej zaczęli drugą połowę, na której początku stworzyli kilka dogodnych sytuacji i momentami zamykali przeciwnika na jego połowie. Mimo to, to Pniówek objął prowadzenie w ostatnim kwadransie gry. Chwilę później wyrównał Jarosław Wieczorek, który popisał się uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Gdy już wydawało się, że w regulaminowym czasie gry nie poznamy zwycięzcy - sędzia podyktował rzut karny dla gości. Z 11 metrów bramkarza Odry pokonał Krzysztof Bodziony. Była 94. minuta spotkania. (adi)

Odra Wodzisław 1:2 Pniówek Pawłowice Śl.

Bramki: Wieczorek 81. - Ciuberek 78., Bodziony 90. (k)

Odra: Mrozek - Niemyjski, Krzyżok, Antończak, Gać, Szczepanek, Kasprzyk, Tarka, Rodriguez, Zieliński, Turkson.

Pniówek: Świerczek - Zajączkowski, Wrana, Ciuberek, Glenc - Hasior (58. Dzida), Wuwer - Morcinek (46. Włodarczyk), Bodziony, Weis - Szatkowski (58. Pieczka).

• Numer: 18 (963)
  • Data wydania: 30.04.19