Poniedziałek, 3 czerwca 2024

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Prezydent Kieca powraca w roli przewodniczącego

26.03.2019 00:00 sub

19 marca spotkali się przedstawiciele miast, gmin i powiatów należących do Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. W tajnym głosowaniu wybrali prezydenta Wodzisławia Mieczysława Kiecę na przewodniczącego. Członkami zarządu zostali także wodzisławski starosta Leszek Bizoń oraz wójt Godowa Mariusz Adamczyk.

REGION - Jestem wdzięczny za okazane mi zaufanie i docenienie mojej dotychczasowej pracy. To dla mnie ważna i odpowiedzialna rola - mówi prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca w reakcji na powierzenie mu roli przewodniczącego. - W ostatnich latach wielokrotnie pokazaliśmy, że jako 28 gmin i powiatów jesteśmy w stanie wspólnie wiele zdziałać. Dzięki zaangażowaniu samorządów i dobrej współpracy w ramach Subregionu Zachodniego nadal będziemy mogli walczyć o najważniejsze dla mieszkańców tej części województwa sprawy - dodaje.

Mieczysław Kieca w przeszłości pełnił już funkcję szefa Subregionu. Został wybrany w 2014 roku. Później stał się wiceprzewodniczącym związku. Teraz powraca w roli przewodniczącego.

Członkami zarządu Subregionu Zachodniego zostali m.in. wodzisławski starosta Leszek Bizoń oraz wójt Godowa Mariusz Adamczyk. W komisji rewizyjnej zasiada burmistrz Radlina Barbara Magiera.

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku to stowarzyszenie gmin i powiatów z obszaru Subregionu. Związek formalnie funkcjonuje od maja 2002 roku. Głównymi przedmiotami działalności stowarzyszenia są: lobbing dla spraw ważnych dla Subregionu, integracja różnych środowisk z naszego obszaru oraz promocja gospodarcza i turystyczna. (mak)

  • Numer: 13 (958)
  • Data wydania: 26.03.19
Czytaj e-gazetę