Wodzisławianin ze świetnym wynikiem w Henrykowie

21.08.2018 00:00 red.

VII Półmaraton Henrykowski przeszedł do historii. 11 sierpnia w Henrykowie na starcie półmaratonu stanęło 190 zawodników, wśród których klub TKKF Relaks z Wodzisławia Śląskiego reprezentował Wojciech Kaptur.

Trasa półmaratonu wyznaczona była w trudnym, ale malowniczym terenie. A i nawiązań do historii nie brakowało. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia Henryk, prawdopodobnie nadano ją na cześć fundatora Henryka Brodatego. Miejscowości jest wymieniana w dokumencie łacińskim z 9 maja 1256 r.

Przy pięknej słonecznej pogodzie – w tym trudnym i górzystym terenie – w kategorii M70+ najszybszy okazał się reprezentant wodzisławskiego klubu Wojciech Kaptur z czasem 1:53:45, wyprzedzając drugiego na mecie zawodnika ze Zgorzelca Jurasza Zygmunta z czasem 2:03:04. Trzeci na metę dobiegł Gręda Józef z Sycowa z czasem 2:05:32.

Klasyfikację Open wśród 190 startujących biegaczy wygrał reprezentant Ukrainy. Zawodnik wodzisławskiego Relaksu zajął 104 miejsce.

(red), źródło: KRS TKKF Relaks

• Numer: 34 (927)
  • Data wydania: 21.08.18