imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Wychowanek KG Radlin mistrzem kraju

24.07.2018 00:00 red.

GIMNASTYKA SPORTOWA

Wychowanek Klubu Gimnastycznego Radlin Dawid Węglarz zdobył tytuł indywidualnego mistrza kraju w klasie młodzieżowca do lat 21, podczas Mistrzostwa Polski, które odbyły się w nowo wybudowanej hali sportowej Leszka Blanika w Gdańsku.

Oprócz złotego medalu w wieloboju gimnastycznym zdobył także srebrny medal w ćwiczeniach na kółkach i drążku. Zdobywając w wieloboju ponad 80 punktów potwierdził, że obecnie jest najlepszym polskim gimnastykiem w swojej kategorii wiekowej.

Drugi wychowanek radlińskiego klubu Piotr Wieczorek zdobył brązowy medal w wieloboju zajmując także 1. miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami i kółkach oraz 3. miejsce w ćwiczeniach wolnych, poręczach i drążku. Obaj radlińscy wychowankowie, podopieczni trenera kadry narodowej Leszka Blanika, obecnie zawodnicy AZS AWF Gdańsk, gdzie studiują, zdominowali tegoroczne Mistrzostwa Polski zdobywając łącznie 9 medali.

Dużym wydarzeniem mistrzostw było wykonanie przez Dawida Węglarza udanego „skoku Leszka Blanika”, bardzo skomplikowanej figury. W mistrzostwach Polski juniorów do lat 18 startowali również dwaj inni związani z Radlinem zawodnicy: zaledwie 12-letni Miłosz Łucki i 15-letni Kacper Wierzba, który w finale skoku zajął 8. miejsce.