Derby dla Interu

12.06.2018 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Klasa B

W B-klasowych derbach gminy Godów, Inter Krostoszowice pokonał 0:1 na wyjeździe Olzę Godów. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Mirosław Pawlusiński.

Faworytem spotkania byli gospodarze, za którymi przemawiała lepsza pozycja w ligowej tabeli i lepsza forma w ostatnich meczach. Drużyna Janusza Sobali zawiodła jednak na całej linii. Od początku spotkania inicjatywa należała do gości, którzy stworzyli kilka niezłych sytuacji bramkowych, a jedną z nich, w 33. minucie wykorzystał Pawlusiński, zaskakując bramkarza Olzy niesygnalizowanym strzałem z „dużego palca”.

Po przerwie Olza odważniej zaatakowała, ale przez długi czas nic z te go nie wynikało, zaś Inter miał swoje szanse do podwyższenia prowadzenia. Dopiero w końcówce Olza stworzyła realne zagrożenie pod bramką Interu, ale na straży bramki Interu stał Dawid Kłosek, który nie dał się zaskoczyć precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego i wygrana Interu stała się faktem. (red.)

Olza Godów 0:1 Inter Krostoszowice

Bramki: Pawlusiński (33.)

Olza: Radosław Sosna, Wuwer, Przybyła, Okoń, Marcin Borek, Sebastian Borek, Gatnar (76. Święty), Sebastian Sosna (60. Marcol), Pukowiec, Dominik Karasek, Błażej Karasek. Trener Janusz Sobala.

Inter: Kłosek, Kurtyka, Jasiak, Mazurek, Tylka (70. Ruśniok), Wypiór, Rduch, Kłosek (85. Szewczyk), Urbaś, Mołdrzyk (90. Marcisz), Pawlusiński. Trener Marceli Werner.

• Numer: 24 (917)
  • Data wydania: 12.06.18