Znów tylko remis

12.06.2018 00:00 sub

PIŁKA Nożna – IV liga

9 czerwca w meczu ostatniej 30. kolejki rozgrywek Haiz IV ligi MKP Odra Centrum zremisowała na wyjeździe 1:1 z LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Wodzisławianie zakończyli sezon na 5. miejscu w tabeli.

Przed meczem oczekiwania i nadzieje wobec wodzisławskiej ekipy były spore. Po ostatnim udanym występie przeciwko Beskidowi Skoczów liczono, że w Goczałkowicach Odra Centrum pójdzie za ciosem i powalczy o kolejne punkty. Za wygraną wodzisławian przemawiał również fakt, że ich przeciwnik zajmował niższe miejsce w tabeli. W sobotnim spotkaniu przy Uzdrowiskowej wodzisławianie nie pierwszy raz w tegorocznych rozgrywkach zawiedli. Choć Odra Centrum miała przewagę i powinna zdobyć kilka goli, to do bramki trafiła tylko raz, za sprawą Marcina Stachurskiego w 13. minucie spotkania. Niewykorzystane sytuacje zemściły się 75. minucie, kiedy do bramki Odry trafił Mateusza Piesiura.

– W meczu zdecydowanie zawiedli zawodnicy ofensywni, którym zdobywanie bramek przychodzi bardzo trudno mimo doskonałych sytuacji – twierdzą włodarze Odry.

Podczas spotkania miejscowych wspierał reprezentant Polski Łukasz Piszczek, który jest wychowankiem klubu z Goczałkowic. Nie pokazał się oczywiście na murawie, a jedynie dopingował i wspierał swój dawny klub.

Odra Centrum sezon zakończyła na 5. miejscu w tabeli IV Ligi z dorobkiem 48 punktów. Liderem została ekipa Polonii Bytom, która zgromadziła aż o 16 punktów więcej niż wodzisławianie. - Z pewnością mogliśmy być trochę wyżej w końcowej tabeli – przyznają w Wodzisławiu. Mogli, gdyby nie zamiłowanie do remisów. Odra w tym sezonie zremisowała aż 12 spotkań. (juk)

LKS Goczałkowice-Zdrój 1:1 Odra Centrum

Bramki: Piesiura (75.) - Stachurski (13.)

LKS Goczałkowice-Zdrój: Skipioł, Rączka, Piesiur, Maśka, Maroszek, Kubina, Grygier, Grygier (63. Kiełbasa), Furczyk, Dragon (83. Paprota), Baron. Trener Damian Baron

MKP Odra Centrum Wodzisław Śl.: Kuhn, Stachurski, Malinowski, Krzyżok (55. Wodecki) , Lukoszek , Cichy, Krupiński, Reinhard, Panic (60. Bugdoł), Sitnik, Oślizlok. Trener Bartłomiej Socha

• Numer: 24 (917)
  • Data wydania: 12.06.18