Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Stworzyli utwór na mundial

01.05.2018 00:00 red.

„Siła, odwaga, waleczność i męstwo, dziś musi być drużyno tylko zwycięstwo. Zaś nasze barwy biało-czerwone niech pozostaną niezwyciężone” - brzmią słowa mundialowej muzycznej propozycji trzech artystów z naszego regionu.

PSZÓW Marek Fibic wraz z Dawidem Klimankiem i Bogusławem Porwołem stworzyli wyjątkowy utwór z okazji zbliżającego się mundialu w Rosji.

Pomysłodawcą muzycznego przedsięwzięcia jest Marek Fibic z Pszowa, m.in. autor słów piosenek „Świąteczny Czas” czy „Kopalnia Anna”. - Długo nosiłem się z zamiarem napisania słów do piosenki na tegoroczny mundial. Po konsultacji z Bogusiem Porwołem po prostu usiadłem i słowa od razu popłynęły - mówi. Stworzony utwór nosi nazwę „Jesteśmy z Wami”. Piosenka opowiada o walce biało-czerwonych po złoty krążek oraz dopingujących ich w tej trudnej drodze kibiców z całej Polski. Utwór ma charakter uniwersalny. Nie odnosi się wprost do mundialu. - Chciałem, żeby piosenka mogła być wykorzystywana nie tylko podczas zbliżających się mistrzostw w piłce nożnej, ale również w trakcie rozgrywek naszych sportowców w innych dyscyplinach sportu - tłumaczy Fibic.

Na wykonawcę utworu wybrano Dawida Klimanka z zespołu Głębia, który również zaaranżował muzykę do piosenki. Utwór został już nagrany w studio. Obecnie trwają prace nad teledyskiem, za który odpowiada Bogusław Porwoł. Pierwsze klapsy padły 22 kwietnia. Ekipa filmowa wraz z grupą statystów była w Rybniku. Nagrywano m.in. przy bazylice oraz nad zalewiskiem. Twórcy do wystąpienia w teledysku zaprosili lokalną społeczność. - Chciałem, aby również mieszkańcy naszego regionu mieli możliwość wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu. Dlatego każdy, kto tylko chciał, mógł w nim wystąpić jako kibic w biało-czerwonych barwach - mówi Marek Fibic.

Artyści zgłosili utwór do konkursu piosenki Opole 2018 na „Przebój na Mundial”. Specjalna rada wybierze maksymalnie dziesięć utworów, które zostaną zaprezentowane 8 czerwca na scenie opolskiego amfiteatru.

(juk)

  • Numer: 18 (911)
  • Data wydania: 01.05.18
Czytaj e-gazetę