Odra Centrum nie obroni trofeum

13.03.2018 00:00 sub

PIŁKA NOŻNA – Okręgowy Puchar Polski

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Unią Książenice 3:2 (1:1). Stawką meczu był awans do finału Pucharu Polski. A to oznacza, że piłkarze Odry Centrum nie obronią wywalczonego przed rokiem trofeum.

Już w 5. minucie gry gospodarze mieli dobrą sytuację podbramkową. Rzutu wolnego nie wykorzystał Rafał Adamkowski. W rewanżu wodzisławska Odra cztery minuty później zadała precyzyjny cios. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Marcin Ośliźlok. Wyrównanie nastąpiło w 36 minucie. Po stałym fragmencie gry strzałem głową popisał się Kamil Kaczmarczyk z Unii. Mimo starań obydwu zespołów pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1:1. W 61. minucie Odra po raz drugi wyszła na prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu strzałem głową Marcin Ośliźlok kolejny raz pokonał bramkarza gospodarzy. Ale już kilka minut później Unia wyrównała. Gola zdobył Mateusz Gajek. Decydująca bramka padła w 90. minucie spotkania. Dla Unii Książenice zdobył ją Arkadiusz Suchiński.

W trakcie całego spotkania obie drużyny stwarzały sobie wiele okazji podbramkowych. Ostatecznie to MKP Centrum zabrakło skuteczności i uległa Unii Książenice. - Opisywanie niewykorzystanych sytuacji i tłumaczenie się z porażki jest chyba zbędne. Zimny prysznic przed inauguracją ligi 17 marca będzie chyba najdelikatniejszym określeniem po porażce – komentowano po przegranej w klubie z Wodzisławia. (juk)

Unia Książenice 3:2 Odra Centrum Wodz. Śl.

Gole: Kaczmarczyk (36.), Gajek (65.), Suchiński (90.) - Ośliźlok (9.), (61.)

Unia Książenice: Podpłoński, Siedlok, Stajer, Kaczmarczyk, Smołka, Stopa, Malcher, Adamkowski (C), Bogumiło, Suchiński, Gajek.

MKP Odra Centrum: Świerczek, Malinowski, Krzyżok (38. Sitnik), Stachurski , Bugdoł, Krupiński (65. Panic), Lukoszek, Reinhard, Sikorski, Zieliński (70. Nepelski), Ośliźlok.

• Numer: 11 (904)
  • Data wydania: 13.03.18