Apoloniusz Tajner wręczył wodzisławiance puchar

13.03.2018 00:00 sub

BIEGI NARCIARSKIE – Puchar Bieszczad

Wodzisławianka Agata Warło zdobyła dwa złote medale w Pucharze Bieszczad w biegach narciarskich, który odbył się 10 i 11 marca w Ustjanowej Górnej.

Pierwszego dnia zawodów Agata zdobyła złoty medal na dystansie 5 km stylem klasycznym. Wyczyn ten powtórzyła również w drugim dniu zawodów i ze znaczną przewagą nad rywalkami wygrała bieg na 10 km stylem łyżwowym. Pierwszego dnia zawodów trofea wręczał prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

– Warunki pogodowe bardzo nie sprzyjały zawodom, ponieważ trasa była bardzo wodnista, śnieg był mokry i ciężki, słońce bardzo mocno grzało. Śnieg bardzo szybko się topił, co powodowało, że narty bardzo słabo jechały. Trzeba było włożyć dwa razy więcej pracy, by narta pojechała do przodu – mówi Agata Warło.

W następny weekend wodzisławianka reprezentująca barwy klubu NKS Trójwieś Beskidzka będzie walczyć o medale w Szklarskiej Porębie na trasach Polany Jakuszczyckiej, gdzie odbędzie się kolejna edycja Narodowego Programu Biegów Narciarskich Bieg Na Igrzyska. Natomiast za dwa tygodnie czekają ją jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów, które będą jednocześnie zakończeniem sezonu narciarskiego 2017/18. (art)

• Numer: 11 (904)
  • Data wydania: 13.03.18