Dobry występ koszykarskich nadziei

27.02.2018 00:00 sub

W sobotę 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śl. odbył się kolejny turniej minikoszykówki UM-11 czyli chłopców z rocznika 2007 i młodszych.

W meczu otwierającym turniej najmłodsi koszykarze MKS Wodzisław zmierzyli się z drużną MKS Strzelce Opolskie. Mecz od pierwszej do ostatniej sekundy był bardzo wyrównany i zacięty. Do przerwy przeciwnicy wodzisławian prowadzili różnicą zaledwie jednego punktu /15:14/. Decydująca okazała się kwarta trzecia wygrana przez wodzisławski zespół 8:2. Dzięki temu całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem MKS Wodzisław Śl. 24:21.

W drugim meczu z zespołem KKS Tarnowskie Góry młodzi koszykarze MKS-u byli drużyną zdecydowanie lepszą i pewnie wygrali 36:12.

– W całym turnieju wyróżnili się liderzy zespołu, czyli Karol Kozielski oraz Maciej Łazarczyk, jednakże cały zespół zasługuje na słowa pochwały. Turniej ten pokazał, że drużyna ta składa się z ambitnych i utalentowanych chłopców. Cieszą postępy poczynione przez naszych najmłodszych koszykarzy i mamy nadzieję, że po kolejnych turniejach będzie równie wiele powodów do radości – powiedział po turniej Mirosław Pielorz, trener wodzisławskiej drużyny. (art)

W turnieju uczestniczyli (w nawiasie punkty zdobyte w pierwszym, a następnie drugim meczu).

Górny rząd od lewej Bartosz Wątroba-Pawlus, Karol Kozielski (8, 15), Kamil Czyż (0, 1), Kacper Kostka (3, 0), Wiktor Maziarz-Piotrowski (2, 0), Kamil Szeremeta, Maksymilian Szymański, Szymon Dąbrowski. Dolny rząd od lewej: Olivier Błaszczak (1, 4), Kamil Ochodek (2, 0), Maciej Łazarczyk (6, 8), Patryk Piasecki (2, 4) , Dawid Nowak, Wojciech Mikołajczyk (0, 4), Filip Pielorz

• Numer: 9 (902)
  • Data wydania: 27.02.18