Quality dla Sokoła, pasjonata teatru i harcerskich seniorów
„Sokół Radlin”, Janusz Majewski oraz Harcerski Krąg Seniora zostali tegorocznymi laureatami wyróżnienia burmistrza Radlina
RADLIN 26 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyła się kolejna edycja Radlińskich Spotkań z Kulturą. W trakcie uroczystej gali zostały wręczone wyróżnienia „Quality” – ustanowione z inicjatywy Radlińskiego Towarzystwa Kulturalnego. Wyróżnieniem doceniane są osoby i instytucje, które swoją działalnością i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju oraz promocji miasta. – Miasto to przede wszystkim ludzie. To ogromna przyjemność, właśnie pod koniec roku spotkać się i mieć okazję nagrodzić tych, którzy są naszymi najlepszymi ambasadorami – mówiła burmistrz Barbara Magiera. Tegorocznymi laureatami nagrody zostali, Komisja Turystyki Kolarskiej „Sokół Radlin”, Janusz Majewski oraz Harcerski Krąg Seniora „Skaut”.
Człowiek od kultury
Janusz Majewski w 1990 r. związał się z Radlinem, w którym od 27 lat jest zaangażowany w kulturę. W radlińskim MOK-u do niedawna zajmowała się Pracownią Teatru i Estrady. Jego wiedza dotycząca kultury, wykorzystywana była wielokrotnie na różnego rodzaju przeglądach, festiwalach teatralnych i filmowych, w których zasiadał często w charakterze jurora i konsultanta. – Janusz należy do tych osób, które w pracę i twórczość indywidualną wkładają całą życiową pasję, umiejętności, talenty oraz ponad przeciętne zaangażowanie – brzmiał fragment laudacji.
Krzewią patriotyzm
W 30-letniej działalności Harcerski Krąg Seniora „Skaut” zorganizował ponad 380 zbiórek. Ich działalność została spisana na stronach sześciu kronik. Członkowie Harcerskiego Kręgu Seniora mają po 60, 70, a nawet ponad 80 lat i nie wyobrażają sobie życia bez harcerstwa. Wciąż spotykają się na zbiórkach, wyjeżdżają na wycieczki, śpiewają przy ognisku, a co najważniejsze - patriotyczne i harcerskie wartości międzywojnia przekazują młodszym pokoleniom.
Żółto-zieloni rozsławiają Radlin
Początki działalności radlińskiego „Sokoła” sięgają 1987 r. Wtedy część kolarzy, działających do dzisiaj, spotykała się w ramach zebrań Komisji Turystyki Kolarskiej przy Oddziale PTTK w Wodzisławiu Śl. Głównym celem „Sokoła” jest organizacja turystyki kolarskiej w Radlinie. Polega ona na organizacji m.in. rajdów, imprez masowych czy wytyczaniu ścieżek rowerowych. Członkowie „Sokoła” zwiedzili na rowerach m.in. Węgry, Bułgarię, Ukrainę czy Danię. W całej swej 30-letniej działalności „Sokół” zorganizował ponad 4,5 tys. rajdów i wycieczek kolarskich, w których wzięło udział ponad 43 tys. turystów i kolarzy. Ich znakiem rozpoznawczym są żółto-zielone koszulki. (juk)
Najnowsze komentarze