imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Olimpia przegrała pierwszy mecz przed własną publiką

17.10.2017 00:00 sub

KOSZYKÓWKA – I liga kobiet

W 3. kolejce zmagań o mistrzostwo I ligi koszykówki kobiet, do Wodzisławia Śl. przyjechała ekipa UKS Basket SMS Aleksandrów Łódź. Dla Olimpii była to inauguracja rozgrywek w sezonie 2017/2018 przed własną publicznością. W 1. kolejce wodzisławianki przegrały z zespołem Lidera Swarzędz 76:85, a w 2. miały pauzę.

Niestety, pierwszy mecz we własnej hali nie zakończył się tak, jak wyobrażali sobie wszyscy sympatycy Olimpii. Przez 30 minut koszykarki z Wodzisławia prezentowały się dobrze, prowadząc po trzech kwartach 56:52. Ostatnie dziesięć minut to już jednak zdecydowana dominacja przyjezdnych, które wygrały ten fragment gry zdecydowanie, bo 30:8 i cały mecz 82:64.

Kolejny mecz Olimpia rozegra ponownie we własnej hali przy ul. 26 Marca. W niedzielę, 22 października, o godz. 18:00, wodzisławianki zmierzą się z ekipą Pomarańczarnia MUKS Poznań.

Olimpia Wodzisław Śląski – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 64:82 (21:15, 15:18, 20:19, 8:30)

Olimpia: Canert 17, Klimowska, Rutkowska 12, Jasiulewicz, Kocon 5, Majka 5, Pawlik 4, W. Walocha 0, Laura Cichy 0.

• Numer: 42 (883)
  • Data wydania: 17.10.17