Wodzisławski senior na podium wymagającego biegu

11.07.2017 00:00 sub

1 lipca w Imielinie po raz dwudziesty czwarty odbył się Imieliński Cross Ekologiczny. Do biegu zgłosiło się 159 zawodników, z czego bieg ukończyło i zostało sklasyfikowanych 146 biegaczy ze Śląska, Małopolski, a także biegacze ukraińscy. W tej stawce wystartował również reprezentant TKKF Relaks Wodzisław Śl. Wojciech Kaptur.

Trasa biegu przebiegała na odcinku 20 km, częściowo w ruchu ulicznym drogą asfaltową, a następnie ścieżkami leśnymi wokół zbiornika wody pitnej. Start i meta wyznaczone zostały na płycie boiska Pogoni Imielin. Wojciech Kaptur rywalizował w kategorii M-70 i z czasem 1:41:34,11 zajął 2. miejsce, ustępując pola tylko Maciejowi Mojżyszkowi z Nowego Targu, który osiągnął czas 1:41:20,39. Wodzisławianin w kategorii open zajął 94. miejsce, a wśród startujących mężczyzn był 81.

• Numer: 28 (869)
  • Data wydania: 11.07.17