Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Wójt z absolutorium, choć nie wszystkich przekonał

11.07.2017 00:00 sub

MSZANA Rada gminy na ostatniej sesji, która odbyła się 29 czerwca udzieliła absolutorium wójtowi za wykonanie budżetu w 2016 r. Rada nie była w tej sprawie jednomyślna.

Projekt uchwały absolutoryjnej został wcześniej pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Budżetu i Finansów Rady Gminy. Również opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach była pozytywna.

Na sesji za udzieleniem absolutorium opowiedziało się 11 radnych, 3 było przeciw. Nie było głosów wstrzymujących się. Po głosowaniu wójt podziękował wszystkim radnym, stwierdzając, że to miła chwila dla samorządowca, gdy zostanie doceniony. Przypomniał, że z powodu zwrotów do Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mszana musiała zrewidować plan rozwoju i niektóre inwestycje zostały wstrzymane, trzeba jednak iść naprzód i realizować kolejne trudne budżety. - Słyszałem opinie wielu samorządowców, iż nasza gmina bardzo dobrze poradziła sobie w tak trudnej sytuacji. Teraz inne samorządy stoją przed podobnym problemem - powiedział. Zwrócił również uwagę, że gdyby nie jedna z jego pierwszych decyzji na koniec 2010 r. o tym, by nie budować nowego przedszkola w Mszanie za 10 milionów złotych, a rozbudować istniejące, gdzie także znalazły się 4 oddziały, w momencie decyzji o zwrotach gmina byłaby w katastrofalnej sytuacji. - Nie miałem pieniędzy na zwroty schowanych w skarpecie, ale mając na uwadze, że toczą się te postępowania, racjonalizowałem budżet, dzięki czemu było z czego zwracać – powiedział wójt.

(art)

  • Numer: 28 (869)
  • Data wydania: 11.07.17
Czytaj e-gazetę