imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Przyszłość Rogów po męczarniach wygrała derby z Naprzodem Czyżowice

30.05.2017 00:00 red.

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa

Niech wynik 4:1 dla Przyszłości nikogo nie myli. To nie było łatwe spotkanie dla podopiecznych trenera Tomasza Sosny. Piłkarze aktualnego lidera grupy III przez siedemdziesiąt minut niedzielnego meczu potwornie się męczyli, a rywalizacja mogła wyglądać inaczej, gdyby Naprzód wykorzystał karnego.

Do przerwy na tablicy widniał wynik bezbramkowy. Po przerwie gospodarze, którzy wiedzieli, że muszą zapunktować, aby przegonić zwycięską w sobotę MKP Odrę Centrum, wzięli się do roboty, jednak ich ataki były tak nieporadne, że efekt z nich był żaden. Być może obu drużynom przeszkadzał pierwszy w tym roku solidny upał. Piękne bezchmurne niebo i letnia aura przyciągnęła na derby ogromną publikę. Mecz na dobre rozpoczął się, gdy piłkarze Naprzodu Czyżowice w 65. minucie nie wykorzystali rzutu karnego. Bramką odpowiedział Kamil Benauer, strzelając na 1:0 w 71. minucie. Spotkanie straciło na jakości, gdy z powodu kontuzji boisko opuścić musiał bramkarz Naprzodu. Chwilę później 18–letniego rezerwowego golkipera z Czyżowic drugi raz pokonał Kamil Kucharski i mecz w zasadzie się zakończył, a konkretnie emocjonujący przebieg tego spotkania. Pięć minut później rezultat podwyższył Jakub Białas, a w następnej akcji było już 4:0 po golu Benauera. Na osłodę najpiękniejszym trafieniem spotkania rezultat zmienił Paweł Zdunek, który strzałem z dystansu umieścił piłkę w okienku. Przyszłość Rogów wygrała bardzo ważne derby 4:1 i dzięki temu nadal jest liderem okręgówki, wyprzedzając dwie Odry Wodzisław – MKP Centrum i APN.