Pięć medali i kwalifikacje do mistrzostw Europy

17.04.2017 00:00 red.

Klub UKS Samson Marklowice zdobył 5 medali na Mistrzostwach Polski w armwrestlingu.

Zawody odbyły się w dniach 31 marca – 2 kwietnia w Szczyrku. Zawodnicy klubu Samson mają powody do dumy, bo oprócz pięciu medali, Tobiasz Pierchała oraz Rafał Bernacki wywalczyli kwalifikacje do Mistrzostw Europy. To wielki sukces dla klubu z tak krótką tradycją. Zawodnicy stoją przed wielką szansą reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

Klub UKS Samson Marklowice w kwietniowych zawodach wystawił dziewięciu zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. Grupa juniorów była najliczniejszą grupą, bo liczącą aż 6 sportowców. – Za sukces tych młodych zawodników odpowiedzialny jest trener, zawodnik, jak i założyciel klubu Samson Marklowice Arkadiusz Kwiatkowski. Poświęcił się dla nich i robi kawał dobrej roboty – mówi Tomasz Stefaniak, zawodnik marklowickiego klubu.

1 kwietnia odbyły się walki na lewą rękę, które przyniosły klubowi 3 medale. W kategorii Junior 18 Men Left 60 kg trzecie miejsce zdobył Kacper Nowak. W kategorii Junior 18 Men Left +80 kg na najwyższym stopniu podium stanął Tobiasz Pierchała. A kolejny brązowy krążek w kategorii Master Men Left 90 kg zdobył Tomasz Stefaniak.

Brązowy medalista Master 90 uplasował się również na czwartym miejscu w prawej ręce. – Wielkim sukcesem są dla mnie występy w tak zaawansowanych zawodach – mówi Stefaniak.

Z kolei 2 kwietnia odbyły się walki na prawą rękę. W kategorii Junior 18 Men Right 75 kg srebrny krążek zdobył Rafał Biernacki. A w kategorii Junior 18 Men Right +80 kg również na drugim miejscu uplasował się Tobiasz Pierchała. Obaj zawodnicy dzięki wysokim pozycjom zakwalifikowali się do kadry Polski w Mistrzostwach Europy.

Zawodnicy UKS Samson Marklowice mieli niemałą konkurencję, ponieważ w zawodach startowało 245 zawodników z całego kraju. A w klasyfikacji drużynowej UKS Samson Marklowice spośród 24 startujących klubów uplasował się na 14. miejscu.