Olimpia walczy o pierwszoligowy byt

28.03.2017 00:00 red.

Koszykówka – I liga kobiet

W sobotę 25 marca w hali Gimnazjum nr 2 pierwszoligowy zespół Olimpii Wodzisław po bardzo zaciętej walce wygrał mecz numer 2 w rywalizacji play–out z koszykarkami X–Demon Tęcza Leszno 74:72.

Wodzisławski zespół od początku spotkania wyszedł na prowadzenie, które stale utrzymywał i na przerwę schodził z pięcioma punktami przewagi. Nadzieja na ostateczny sukces była bardzo wielka po zakończeniu trzeciej kwarty, gdy Olimpia prowadziła 62:53. W czwartej kwarcie nastąpił jednak zryw lesznianek, które chciały rywalizację o pozostanie w 1 Lidze zakończyć już w Wodzisławiu Śl. Doprowadziły do remisu i bardzo emocjonującej końcówki spotkania, którą dwoma punktami rozstrzygnęły na swoją korzyść zawodniczki Olimpii. Wśród podopiecznych trenera Adama Kubaszczyka najskuteczniejsze okazały się Agata Majka (21 punktów) i Sonia Krupa (20 punktów).

Pierwszy mecz Olimpijki przegrały w Lesznie 61:51. Decydujący mecz odbędzie się na początku kwietnia w Lesznie.

Olimpia Wodzisław – X–Demon Tęcza Leszno 74:72
(22:16, 22:23, 18:14, 12:19)

Punkty dla Olimpii: Majka 21, Krupa 20, Sobota 13 (2x3 pkt.), Oskwarek 9 (1x3 pkt.), Jasiulewicz 6 (1x3 pkt.), Klimowska 5, Lewoń–Sczansny 0, Kocon 0

• Numer: 13 (854)
  • Data wydania: 28.03.17