Wicher Wilchwy zaskoczył Czerwionkę-Leszczyny

21.03.2017 00:00 red.

Piłka nożna – Klasa A

Do Czerwionki przyjechała ekipa Wichra Wilchwy, która nie była faworytem tego meczu. Piłkarze z Czerwionki w pierwszym, wiosennym meczu zainkasowali trzy punkty, wygrywając w Grabowni 3:0 i byli w czubie tabeli. Wicher zainaugurował rozgrywki od bolesnej porażki 1:5 w Połomi.

Mecz w Czerwionce, dość niespodziewanie, lepiej rozpoczęli przyjezdni. Już w 4. minucie do siatki trafił Dawid Kubica. Gospodarze od tego momentu starali się odrobić straty, ale nie byli w stanie pokonać bramkarza przyjezdnych, nawet z rzutu karnego. Gdy w 83. minucie czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Kwoska i miejscowi musieli grać w dziesięciu, wydawało się, że sensacja stanie się faktem i Wicher zainkasuje komplet punktów. Tak się jednak nie stało. W doliczonym czasie gry wyrównującą bramkę zdobył doświadczony Tomasz Kuś i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.